Specjalistyczna naprawa serwonapędów i serwosterowników
Nasza firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie poszukiwania i likwidacji usterek serwonapędów w urządzeniach przemysłowych naszych klientów. Oczywistym jest, że każdy przestój maszyny powoduje olbrzymie straty finansowe. Najczęściej diagnostykę i naprawę uszkodzonych urządzeń wykonujemy wysyłkowo, jednak w razie potrzeby nasz mobilny serwis może dokonać diagnozy lub naprawy urządzenia w miejscu wskazanym przez klienta. W przypadku bardziej złożonej usterki, po postawieniu diagnozy szczegółowo informujemy o kosztach naprawy. Po akceptacji kosztów przez kontrahenta usługa niezwłocznie jest wykonywana.
Dlaczego naprawa serwonapędów jest opłacalna ? Ze względu na cenę i dostępność części, oraz precyzję z jaką składany jest nowy elektromechanizm naprawa uszkodzonego podzespołu jest wielokrotnie tańsza niż zakup nowego układu. Serwonapęd jest szczegółowo sprawdzany pod kątem rzeczywistych parametrów jego pracy. Po zestawieniu ich z danymi założonymi przez producenta informujemy klienta o obecnym stanie urządzenia. Wszystkie zużyte, bądź uszkodzone elementy są wymieniane, a w przypadku braku dostępności części odnawiane (więcej: "Renowacja i odbudowa"). Naprawione urządzenie poddawane jest kontroli jakości takiej jak nowy produkt.
Nasz serwis oferuje naprawę Serwonapędów wielu producentów, między innymi: ABB, AEG, Allen Bradley, Apator Control, Baumüller, Berger Lahr Berges, B&R, Control Techniques, Danfoss, EAE, Elau, Emerson, Fanuc, Fuji Electric, GE Power Protection, Hitachi, Heidenhain, Heidelberg, Indramat, Inter Control, KBA, KEB, Kuka, Lenze, LG Industrial, Liccon, LS, Lust, Manroland, Mitsubishi Electric, Muller Martini, Nord, Omron, Parker, PAT, Precizika Metrology, Rexroth, Rockwell Automation, Schneider Electric, SEW Eurodrive, Sidel, Siemens, Stöber, Toshiba, Toyo Denki, Vacon, Watt Drive, Yaskawa i wielu innych…
Co to są serwonapędy ?
Serwonapędy to zamknięte układy sterowania ze sprzężeniem zwrotnym, w którym sygnałem wyjściowym jest obecne położenie, prędkość czy przyspieszenie elementu wykonawczego. W układzie elektronicznym serwonapędu wartość wzorcowa porównywana jest z przetworzonym przez przetwornik bieżącym sygnałem wyjściowym i powstała w ten sposób różnica podawana jest na człon korekcyjny, a dalej na wzmacniacz. Wzmocniony sygnał trafia do siłownika (może to być odpowiedni silnik elektryczny – ang. servomotor), którego przemieszczenie jest wartością wyjściową układu. Zadaniem serwomechanizmu jest likwidacja błędów regulacji (uchybu przemieszczenia), powstających na skutek zmian wielkości wzorcowej, a więc klasyfikujemy go jako układ nadążny.
Serwomechanizm ma strukturę typowego układu regulacji, nie steruje jednak obiektem technologicznym, lecz siłownikiem w celu usprawnienia działania toru wykonawczego. Specyfiką serwomechanizmów jest całkujący charakter siłownika o dynamice nie utrudniającej regulacji, ale wnoszącej nieliniowość. Zmusza to do stosowania korektorów proporcjonalnych (regulator P), o dużym wzmocnieniu, a nawet wzmacniaczy trójpołożeniowych.
Całkujący charakter siłownika zapewnia teoretycznie zerowy błąd statyczny. Duże wzmocnienie w torze głównym poprawia nadążanie układu za zmianami wzorca, ale zmniejsza zapas stabilności. Sytuację można poprawić wprowadzając korektor/regulator proporcjonalno-różniczkujący (PD).
Serwomechanizmy są powszechnie stosowane w przemyśle, np. w maszynach działających automatycznie.
Urządzenie można wysłać kurierem lub przywieźć osobiście do naszej siedziby. Nasz adres: ART ON, ul. Ujastek 7, 31-752 Kraków.
3. Wycena
Po otrzymaniu urządzenia przeprowadzimy diagnostykę, służącą rozpoznaniu zakresu uszkodzeń i dokonaniu wyceny usługi. Jeśli nasza oferta nie zostanie zaakceptowana, zwracamy urządzenie bez żadnych kosztów.
4. Naprawa i gwarancja
Na naprawione urządzenia udzielamy gwarancji rozruchowej i dopiero po 3 dniach bezawaryjnej pracy wystawiamy fakturę. Do tego czasu klient nie ponosi żadnych kosztów.
Masz pytania dotyczące naszych usług?
Skontaktuj się z nami!