Nasza firma pozwala na utrzymanie ruchu w zakładach przemysłowych dzięki ekspresowym naprawom falowników.
Oczywistym jest, że każdy przestój maszyny powoduje wymierne straty finansowe, dlatego w razie potrzeby nasz mobilny serwis może niezwłocznie pojawić się u klienta i dokonać diagnozy lub naprawy urządzenia w miejscu jego pracy. W przypadku zleceń na odległość wykonujemy serwis nadesłanego urządzenia, następnie wysyłamy naprawiony falownik na wskazany adres. Jeśli naprawa usterki wymaga większego nakładu pracy, po postawieniu diagnozy szczegółowo informujemy o kosztach naprawy. Następnie przeprowadzana jest naprawa w uzgodnionym zakresie.
Dlaczego naprawa falowników jest opłacalna ?
Naprawa uszkodzonego podzespołu jest wielokrotnie tańsza niż zakup nowego układu.
Każdy pod naszą opieką jest szczegółowo sprawdzany pod kątem rzeczywistych parametrów pracy poszczególnych podzespołów.
Wszystkie zużyte, bądź uszkodzone elementy są wymieniane, a w przypadku braku dostępności części odnawiane (więcej: "Renowacja i odbudowa"). Naprawione urządzenie poddawane jest takiej kontroli jakości jak nowy produkt.
Nasz serwis oferuje naprawę falowników wszystkich producentów, między innymi:
ABB, AEG, Allen Bradley, Baumüller, B&R, Danfoss, EAE, Fuji Electric, Hitachi, KEB, Lenze, LG Industrial, LS, Mitsubishi Electric,
Muller Martini, Omron, Parker, Schneider Electric, SEW Eurodrive, Sidel, Siemens, Toshiba, Watt Drive, Yaskawa i wielu innych…
Co to jest falownik?
Co to jest falownik ? Falowniki (inwertery) to urządzenia elektryczne zamieniające prąd stały na przemienny zapewniając regulację: częstotliwości, natężenia i napięcia.
W automatyce przemysłowej służą do regulacji zasilania podzespołów wykonawczych urządzeń np. na linii produkcyjnej. Nieprawidłowo działający falownik może doprowadzić do trwałego uszkodzenia często o wiele droższego urządzenia, a w skrajnych przypadkach do pożaru miejsca jego pracy.
Jakie są rodzaje falowników ? Falowniki możemy podzielić na:
- falowniki napięcia (na wejściu posiadają kondensator)
- falowniki prądu (na wejściu posiadają cewkę)
- sterowane skalarnie (wykorzystywane są w systemach napędowych zmiennomomentowych, ich działanie polega na dostarczaniu do silnika minimalnej możliwej energii tak, aby nie spowodować obniżenia się częstotliwości wyjściowej poniżej wartości zadanej)
- sterowane wektorowo (znajdują zastosowanie w systemach napędowych stałomomentowych, charakteryzują się optymalną regulacją momentu obrotowego, adekwatnie do wymagań stawianych przez maszynę i jej zastosowanie)
- falowniki ze sterowaniem DTC (posiadają najbardziej zaawansowaną metodę sterowania silnikiem prądu przemiennego, pozwala ona na dokładną kontrolę zarówno prędkości obrotowej silnika, jak i momentu obrotowego, bez konieczności stosowania sprzężenia zwrotnego w postaci enkodera na wale silnika)
- falowniki przemysłowe (nazywane przemiennikami częstotliwości lub inwerterami, stosowane w elektronicznych przetwornicach częstotliwości, służą głównie do regulacji prędkości obrotowej klatkowych silników indukcyjnych, mają obecnie dość szerokie zastosowanie w przemyśle, stanowią najwydajniejszy sposób regulacji prędkości, w urządzeniach domowych stosowane są również do regulacji prędkości obrotowej np. pralek. Zgodnie ze wzorem na prędkość obrotową silnika elektrycznego, zmiana częstotliwości zmienia prędkość obrotową silnika)
Wadą falowników ograniczającą ich powszechne stosowanie jest wysoka cena, wynikająca z ich złożonej budowy. Rozwój elektroenergetyki i inżynierii materiałowej sprawia, że falowniki stają się coraz bardziej konkurencyjne cenowo do mniej precyzyjnych, tańszych podzespołów sterujących zasilaniem urządzeń automatyki.
Urządzenie można wysłać kurierem lub przywieźć osobiście do naszej siedziby. Nasz adres: ART ON, ul. Ujastek 7, 31-752 Kraków.
3. Wycena
Po otrzymaniu urządzenia przeprowadzimy diagnostykę, służącą rozpoznaniu zakresu uszkodzeń i dokonaniu wyceny usługi. Jeśli nasza oferta nie zostanie zaakceptowana, zwracamy urządzenie bez żadnych kosztów.
4. Naprawa i gwarancja
Na naprawione urządzenia udzielamy gwarancji rozruchowej i dopiero po 3 dniach bezawaryjnej pracy wystawiamy fakturę. Do tego czasu klient nie ponosi żadnych kosztów.
Masz pytania dotyczące naszych usług?
Skontaktuj się z nami!